Diş İmplantları

Kliniğimiz diş kayıplarının restore edilmesi, kozmetik diş hekimliği ve ileri restoratif diş tedavisi için dünya standartlarında bir tesis sağlamaktadır.

Diş implantları kullanarak kayıp dişlerin restore edilmesi son yıllarda kullanılan en etkili tedavidir. Artık her bireyin doğal dişlerin kaybından sonra bile istedikleri estetiği ve işlevi elde edebilmeleri mümkündür.

Geçmişten günümüze, diş hekimleri, doğal dişlerin kayıplarını taklit ederek yeniden estetik ve fonksiyonel hale getirmeyi amaçlamıştır.
Günümüzde, operasyon öncesinde iki boyutlu ve üç boyutlu görüntüleme yöntemleriyle implant alanı önceden incelenerek optimum implant boyutu hesaplanmaktadır.

 

SABİT PORSELENLERİ NEDEN HAREKETLİ PROTEZLERE TERCİH EDERİZ?

Diş implantlarının kullanımı sadece bir bireyin genel görünümünü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda güveni artırır ve daha genç görünmelerini sağlar!

Hareketli protez kullanımı sadece hastaya rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda protezin altında kemik erimesine, bitişik dişlere travmaya ve diştaşı birikmesine de neden olur. Öte yandan, implant protezi, kemiği koruyan sabit bir alternatif sağlarken bitişik dişlere herhangi bir hasar verilmez.

TEK DİŞ DEĞİŞTİRME

Amacımız, kaybedilen dişleri mümkün olduğunca doğala en yakın resotrasyonlarla yerine koymaktır. İmplantlar, kendi doğal dişlerinizden sonraki en iyi şeydir. Tek bir eksik diş, günlük pratiğimizde yaygın bir bulgudur ve bunu tek bir implant ile değiştirip, bir kaplamanın yerini alması en kolay ve en iyi çözümdür.

İmplantlar, eksik bölgeye, kurtarılabilir olmayan dişlerin çekimi sonrasında aynı anda (immediat) veya çekim sonrasında kemiğin iyileşmesini bir süre bekleyerek yerleştirilebilir. Üzerine yapılacak olan kaplamalar için çoğunlukla 3 ay implantın kemiğe kaynaması (osteointegrasyon) beklenmektedir.

ÇOKLU DİŞ DEĞİŞTİRME

Birden fazla eksik diş bulunan ağızlarda eski yaklaşım, dişleri incelterek üzerlerine “köprü” diye adlandırılıan restorasyonlar yapılmasıydı. Ancak bugün implant destekli köprüler kullanmayı tercih ediyoruz. Bu yaklaşım hem eksik bölgede oluşacak kemik erimesini, hem de komşu dişlere verilecek zararı engeller. İmplant başına bir porselen kaplama ideal olarak düşünülse de, eksik diş sayısından daha az sayıda implant ile restorasyon da mümkündür. İmplantların diş kökünü taklit ettiğini düşünerek üzerine “köprü” şeklinde restorasyonlar yapılabilir.

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

15 + 6 =